Nevím co nám dělat

Beruska 14.únor 2013 11:26:39
Dobrý den,
nevím jak se mám rozhodnout.
Mám(měla) sem přítele s kterým sme spolu 6let bydleli. před cca dvěma roky jsem si začla s jiným mužem. Všechno bylo zpočátku skvélé, ale poté druhý vztah přerostl v něco více než jen flirt.
plánovala jsem jak se s dlouholetým přítelem rozejdu a těšila jsem se na nový život s tím druhým, který kvůli mě odešel od rodiny. Ale když mi na to první přítel přišel a nastal ten okamžik, kdy jsem si odstěhovala věci, tak on mě chce zpátky a já ted zjištuji že mi první přítel chybí, ale nevím, zda to není pouze zvyk a lítost. Myslela jsem si že druhého miluji a prvního mám jen ráda a je mi líto, jak sem mu ublížila….
ted vůbec nevím co chci a sem jen hromada nervů… oba se mnou chtějí být a ja nevím jak se rozhodnout… dokážete mi nějak poradit???


re. Nevím co nám dělat

Admin – PhDr. Michaela Peterková 15.únor 2013 18:55:38
Zdravím Vás!
On Vám nikdo nemá co radit, s kterým z těch dvou máte být. Ale jak byste mohla přijít na to, co je pro Vás nejlepší: když jste toho prvního opustila, bylo to přece nejspíš proto, že Vás to víc táhlo k tomu druhému. Kdybyste se vrátila, je dost možné, že by Vám zase nějak zevšedněl nebo neco a zase byste toužila po tom druhém. Tahle nostalgie, lítost a špatné svědomí se objevují v podobných situacích často. V téhle době určitě nedělejte žádné nové rozhodnutí. Jestli teď žijete s tím druhým, tak tam zůstaňte a dejte si sama řekněme půlrok času. To odezní ty nejvýraznější emoce, které Vám teď brání v jasném úsudku. Berte to, že teď jste, kde máte být. A byť jste tu situaci zapletla Vy, neberte na sebe všechnu odpovědnost za to, jak se cítí ti dva – taky si to musí nějak sami v sobě srovnat. Tomu prvnímu řekněte, že potřebujete čas, ať Vám dá chvíli volno. Až se Vám od těch pocitů uleví, pak se budete umět rozhodnout.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:

www.psychotesty.psyx.cz – Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

www.relaxace.psychoweb.cz – RELAXACE v mp3 ke stažení